Czy trzeba mieć wkład własny aby dostać kredyt mieszkaniowy?

finanseWzięcie kredytu to dla wielu osób szansa na realizację wielu planów życiowych i marzeń, na przykład o zakupie własnego mieszkania. Wiele banków przygotowało specjalną ofertę dla tych, którzy pragną otrzymać kredyt właśnie na kupno swojego mieszkania. Niektórzy mają jednak pewne obawy, dotyczące wkładu własnego, który zdaniem wielu osób trzeba posiadać.

Kredyt a wkład własny

Jak sytuacja wygląda w rzeczywistości? Obecnie nadal można skorzystać z ofert, które umożliwiają otrzymanie kredytu mieszkaniowego bez wkładu własnego. Jest to z pewnością doskonała informacja dla tych, którzy nie posiadają wystarczających nakładów finansowych.

Jednak sytuacja ta ma wkrótce ulec zmianie, a zatem wkład własny będzie konieczny, jeżeli chce się otrzymać kredyt mieszkaniowy. Bez wątpienia wprowadzenie takich zmian w przepisach utrudni życie wielu osobom, które pragnęły ubiegać się o taki kredyt. Dlatego dobrze byłoby skorzystać z możliwości wzięcia kredytu mieszkaniowego już teraz, jeżeli nie posiada się żadnego wkładu własnego.

Skomentuj artykuł